Streś i miasto

Niedawno przyjaciel o śmiesznej kości powiedział mi: „Stres pojawia się, gdy budzisz się z krzykiem i zdajesz sobie sprawę, że jeszcze nie zasnąłeś”. Mówił, próbując nakarmić swoje 10-miesięczne- stary jedną ręką, a drugą wysyła wiadomość e-mail za pośrednictwem swojego smartfona. Jako trener nastawienia regularnie rozmawiam z ludźmi ze stresem lub problemami związanymi ze stresem, dlatego pomyślałem sobie „jaka jest prawdziwa przyczyna tej choroby, która nas stresuje?”.

Słownik mówi, że stres jest zaburzeniem psychicznym lub emocjonalnym lub niepokojącym występującym w odpowiedzi na niekorzystne wpływy zewnętrzne.
Po dalszym badaniu, jakie są przyczyny biologiczne, dowiedziałem się, że hormony stresu (takie jak kortyzol) działają poprzez mobilizację energii z magazynowania do mięśni, zwiększenie częstości akcji serca, ciśnienia krwi i częstości oddechów oraz zatrzymanie procesów metabolicznych, takich jak trawienie, rozmnażanie, wzrost i odporność.
Widzicie, dla wczesnego człowieka jedynym powodem „stresu” było zagrożenie życia, dlatego jego mięśnie wymagały energii, na przykład, aby wspiąć się na drzewo, aby uniknąć pożarcia przez lwa. Niestety, w dzisiejszym świecie najbliższym przykładem może być wspinaczka po schodach, aby uniknąć wpadania na swojego dyrektora generalnego w windzie.

Ponieważ te „postrzegane” stresujące scenariusze stale rosną, wzrastają również nasze poziomy stresu, które, jak wielu z nas wie, mają niekorzystny wpływ na nasze ciało. Na podstawie badania przeprowadzonego przez Health & Safety Executive w 2014/2015, 440 000 osób w Wielkiej Brytanii zgłosiło stres związany z pracą na poziomie, który według nich był przyczyną zachorowania. To 40% wszystkich chorób związanych z pracą. Znajduje to odzwierciedlenie w dolegliwościach od niestrawności i wrzodów po poważniejsze schorzenia, takie jak choroby serca i cukrzyca.

Ważne jest, aby zrozumieć, że dolegliwości te są w rzeczywistości spowodowane przez nasze własne ciało, które stara się nam pomóc radzić sobie z sygnałami niebezpieczeństwa, które stale wysyłamy. Jak ironicznie.

Znamy też ogólne recepty na radzenie sobie ze stresem – Ćwicz, zmniejszaj pracę, oddawaj się czynnościom, które lubisz (sport, spotykanie się z przyjaciółmi) i jedząc dużo owoców i warzyw. Ważne jest również, aby szukać profesjonalnej pomocy wcześniej niż później. Najnowocześniejsze obiekty, takie jak Medicspot, platforma internetowa, która pozwala umawiać się na spotkania z prywatnym lekarzem rodzinnym i mieć natychmiastowe konsultacje w większości dużych miast w Wielkiej Brytanii za ułamek kosztów, to jedna z takich usług, która sprawia, że ​​widząc zdrowie profesjonalny bardzo wygodny.

Ale czy nie ma sposobu, aby raczej zapobiegać niż leczyć?

Wracając do definicji stresu, kluczowymi słowami, które skłoniły mnie do myślenia, były „niekorzystne wpływy zewnętrzne”
Możemy więc spokojnie powiedzieć, że ilekroć coś, co jest poza naszą kontrolą, zmienia się, ta zmiana wpływa na nas, a zatem powoduje zmianę w nas.
Jednym z moich ulubionych cytatów jest amerykański filozof William James, który powiedział: „Największą bronią przeciwko stresowi jest nasza zdolność wyboru jednej myśli nad drugą”

Zdajcie sobie sprawę z tego, drodzy czytelnicy – rachunki będą się zbliżać, wasza kariera lub obowiązki rodzinne będą zawsze wymagające i nigdy nie będzie więcej godzin w ciągu dnia na wszystkie wasze sprawy. Te zdarzenia są zwykle poza twoją kontrolą, ponieważ są powodowane zewnętrznie. To, co JEST pod kontrolą, to sposób radzenia sobie z tymi zdarzeniami za pomocą myśli, słów i działań.

Następnym razem, gdy będziesz zdążyć na spotkanie, a lot się opóźni, najpierw uświadom sobie swoje uczucia związane ze stresem i być może zdaj sobie z tego sprawę: nic, co zrobisz, nie może zmienić tego faktu. Masz więc wybór – wspiąć się na to drzewo bez prawdziwego powodu lub być szczęśliwym, że nie ma cię goniącego lwa. Rozejrzyj się więc wokół siebie i do innych pasażerów, którzy znajdują się w tej samej pozycji co ty (ale może nie mieć twojej świadomości) i uśmiechnij się, a może nawet miłe słowo.
Mądrzy zawsze mówią „Niech pokój żyje w tobie”, a my jesteśmy obdarzeni wieloma sposobami, aby to umożliwić; Prowadzenie pozytywnego dialogu ze sobą, np. Pisanie dziennika lub mówienie sobie czegoś w lustrze każdego ranka. Umożliwia radzenie sobie ze stresującymi sytuacjami z poczuciem spokoju i wewnętrznej siły
Aby więc uniknąć stresu, pamiętaj, że to nie negatywny wpływ zewnętrzny, ale TY, który powoduje, że hormony stresu pędzi. Jeśli poradzisz sobie z kolejną stresującą sytuacją z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZA SWOJE MYŚLI i wiedząc, że masz MOC DO WYBORU sposobu, w jaki możesz zareagować, jestem pewien, że wsiądziesz do tej windy i dasz swojemu CEO uśmiech i może nawet miłe słowo.