Kiedy zdarzy się wypadek
Czy przytrafi się nam kolizja drogowa nie możemy przewidzieć. Jednak korzystamy z możliwości ubezpieczenia się na wszelkie okoliczności. Wielu pytanych odpowiada, że to najlepszy sposób, by nie obawiać się strat. Czy jednak tak naprawdę będzie?
Miał miejsce wypadek, w którym Ty lub ktoś z najbliższych krewnych poniósł istotne straty. Wszystko jest jasne i czekasz na wypłatę spodziewanej należności. Musisz jednak wiedzieć, że firma ubezpieczeniowa będzie zdeterminowana, by pomniejszyć wysokość wypłaconego odszkodowania. Niestety w większości przypadków, jeśli rozważamy kwotę proporcjonalną do poniesionej szkody, trzeba się o to bardzo postarać. Trzeba elementarnej znajomości prawa, by skłonić firmę ubezpieczeniową do wywiązania się z umowy. Dobrze będzie skorzystać z popularnych teraz kancelarii odszkodowawczych.
Możliwy finał na wokandzie sądowej
To poszkodowani są pokrzywdzeni, lecz kwestie wypłaty odszkodowań, pomimo licznych zażaleń, pism i propozycji kompromisów, trafiają przed sąd. Jest pewne, że firma ubezpieczeniowa zatrudnia świetnych prawników, którzy wykażą brak zasadności roszczeń ubezpieczonego. By być pewnym, że to już wszystko w zmaganiach z firmą odszkodowawczą, wystarczy zlecić pełnomocnictwo komuś równie dobremu. Poszukiwanie fachowca nie jest trudne, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło na temat odszkodowań i interesującą nas lokalizację np. prawnik Łódź. Większość kancelarii ustala prowizję od zasądzonej sumy, więc zatrzyma się na wysokim pułapie wypłaty odszkodowania.
Zbieraj wszystkie dokumenty według wskazówek pełnomocnika
Najlepiej jednak tak pokierować kolejne kroki, by nie trafić sądu – dobry radca podpowie Ci jak to się robi. Udokumentowanie zdarzenia i poniesionych strat to podstawa do uzyskania odszkodowania. Doradca podpowie ci co dokładnie powinna się na nią złożyć. Przyda ci się np. historia leczenia, zdjęcia z miejsca zdarzenia, relacje świadków itp. Prowadzący twoją sprawę pokażą Ci też skąd wziąć dowody poniesionych strat.
Dostałeś, ale za mało?
Zaniżanie wypłat odszkodowań to codzienna praktyka firm asekuracyjnych. Nawet po pierwszym odwołaniu, które składamy po decyzji, często uzyskujemy znacznie wyższą kwotę. Jeśli ubezpieczyciel tak łatwo zgodził się na naszą propozycję dopłaty, to ile jeszcze ma w zanadrzu w odniesieniu do naszej szkody? Jeżeli myślisz, że otrzymana podwyżka nadal jest za niska, warto udać się do radcy, który właściwie to rozstrzygnie.