Ręczniki sportowe dla aktywnych

Od pewnego czasu Polacy zaczęli znacznie kłaść nacisk na aktywny tryb życia oraz zdrowe i wysportowane ciało. Objawia się to tym, że znaczna część osób zaczyna swoją przygodę ze sportem. Dużym ułatwieniem w trakcie wykonywania ćwiczeń jest niezawodny ręcznik sportowy wyprodukowany z szybkoschnącego materiału, dzięki któremu można bez problemu wytrzeć pot albo osuszyć ciało po prysznicu.

Modele wyprodukowane z mikrofibry niezastąpione podczas treningów.

Dla wielu sportowców chętnie uprawiających sport świetną alternatywą jest ręcznik sportowy wyprodukowany z mikrofibry. Mikrofibra to tkanina powstała z mieszanki włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Od tradycyjnego ręcznika różni się przede wszystkim tym, że dużo szybciej pochłania wodę (siedmiokrotnie większa absorpcja wody), a poza tym błyskawicznie wysycha. Dzięki temu jest dużo skuteczniejszy niż tradycyjne ręczniki. Poza tym niewiele waży i ma niewielkie gabaryty, dzięki czemu perfekcyjnie nadaje się do ciągłego noszenia go w trakcie uprawiania sportu. Do tego wszystkiego jest w rozsądnej cenie, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, miły w dotyku i jest bardzo uniwersalny. Jeżeli najchętniej korzystamy z siłowni lub sali fitness, to na pewno powinniśmy postawić na cienki ręcznik, który satysfakcjonująco sprawdzi się podczas szybkiego wchłaniania potu z całego ciała. Z drugiej strony na basen lub saunę korzystniej będzie zabrać ze sobą ręcznik grubszy, ponieważ szybciej wciągnie dużą ilość wody z powierzchni ciała. Osoby o delikatnej skórze spodoba się fakt, że ręczniki z mikrofibry w żadnym stopniu nie powodują podrażnienia nawet wrażliwej skóry podczas jej osuszania, są w pełni przeciwbakteryjne, a do tego wyróżniają się dużą przepuszczalnością powietrza, dając delikatnej skórze oddychać. Ręczniki sportowe na pewno usatysfakcjonują każdego miłośnika treningów.

Duży asortyment ręczników sportowych.

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy duży asortyment ręczników sportowych. Ręczniki są różne w zależności od barwy, gabarytów, wagi, desenia oraz materiału, z którego uszyto ręcznik (między innymi mikrofibra pluszowa, hybrydowa, pętelkowa, polarowa, płaska itp.). Powszechnie stosowane są głównie ręczniki z kategorii fitness o wielkości 50×90 cm i 70×140 cm. Te modele uszyte są w efektownych odsłonach, w szczególności zieleń, fuksja, żółć, czerwień lub turkus. Lepszy mały czy duży ręcznik?. Przeważnie dobrze jest mieć obydwa: niewielki będzie praktyczny do szybkiego przecierania potu jeszcze podczas trwania treningu a kształt maxi świetnie się sprawdzi do wytarcia ciała na przykład po pływaniu. Jeśli mamy chęć aby nasz ręcznik sportowy był używany w codziennym życiu to można skusić się na ręcznik z mikrofibry frotte pętelkowej. Materiał w tej technologii jest w tym samym czasie niesamowicie chłonny jak i niespotykanie sprężysty, puszysty oraz miły w dotyku. W tej sytuacji najlepszym wyborem może być także typ mikrofibry frotte pluszowej. To rozwiązanie w dotyku przypomina klasyczne frotowe ręczniki oraz odznacza się rewelacyjną miękkością w efekcie okazałej gramatury. Z drugiej strony ich gramatura może być minusem, gdyż pochłaniają zbyt wiele przestrzeni w torbie. Wersje ręczników z mikrofibry płaskiej zapewne dużo lepiej sprawdzą się w przypadku uprawiania innych sportów, na przykład jazdy na rowerze czy wspinaczki. Taki materiał charakteryzuje się niemal kompletnie gładką powierzchnią oraz tym, że wykazuje odporność na strzępienie się oraz świetnie nadaje się do druku sublimacyjnego. Jeśli ręcznik z mikrofibry będzie towarzyszył nam podczas np. wspinaczek lub innych aktywności to możemy taki ręcznik skutecznie suszyć na świeżym powietrzu.