Doceń zalety salonu w ogrodzie zimowym. Bądź blisko natury także zimą

Kiedy przy domu pojawia się ogród zimowy, wewnątrz znajdzie się miejsce oryginalne wnętrze. W takim wypadku niezwykle eksponowane funkcje pełnią estetyczne i funkcjonalne elementy wyposażenia, gdyż ciężko postawić na relaks bez fotela, sofy i stolika kawowego. Kolejnym punktem na liście inwestycji, ważnym dla Ciebie i roślin, będzie instalacja grzewcza. Wówczas zrelaksujesz się z laptopem czy książką w ręku w otoczeniu cytrusów czy storczyków. Czas spędzony przy kawce pod palmami sprawdza się naprawdę wyjątkowo. Kreując ogród zimowy ze słoneczną aurą, najlepiej dołączyć nastrojowy zbiór przedmiotów związany z kulturą orientalnej, np. ceramiczne donice czy flakony z typowymi ornamentami ozdobnymi. Nie zaszkodzi dołączyć nieco oryginalnych drobiazgów, np. świece z aromatem, latarenki czy podobne utensylia. Dopasuj do tego miękkie ozdoby – poduszki, pledy i narzuty rozmieszczone tu i ówdzie. Ważne, aby stworzyć przytulny klimat, przydający wnętrzu dodatkowego wakacyjnego charakteru.

Co z meblami do salonu ogrodowego

Naturalne pochodzenie rattanu powoduje, że ten surowiec znakomicie zda egzamin jako wyposażenie oranżerii. Równie dobrze wygląda substytut rattanu, czyli technorattan, tworzący sprzęty ogrodowe o różnych ciekawych kształtach. Zapewnia wysoki poziom odporności na zmiany temperatury i wilgotność powietrza. Nie zmienia kształtu i nie odbarwia się poddany działaniu promieni UV i pary wodnej, dlatego warto nabyć meble technorattanowe do oranżerii. Inny patent na to wnętrze stanowią palety, którym można ofiarować kolejne życie pod postacią wyposażenia. Precyzyjnie przekształcone stoliki, siedziska, półki, a nawet sofy doskonale prezentują się w otoczeniu zieleni. Dodatkowo mamy donice – do ich wykonania przydadzą się również palety. Śmiało można umieścić w kilku miejscach skrzynie z drewna, które posłużą za organizery na książki, gazety czy inne akcesoria. Ważne jest to, aby elementy umeblowania miały lżejszą konstrukcję.

Ogród zimowy na tarasie – dobra opcja

W przypadku gdy chcesz urządzić coś niezwykłego, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć wielkiej posesji, by pochwalić się kilkoma metrami pomieszczenia z zielenią we własnym domu. Konstrukcje mogą być wykonane na bazie szkła czy poliwęglanu. Przede wszystkim powinieneś zadbać, by ich połączenia ze ścianami były dopasowane i zespolone. Wykreowanie przytulnego nastroju to bardzo ważna sprawa. W zacisznym miejscu ozdobionym roślinami spróbujesz odpocząć z najbliższymi i z przyjaciółmi. Poranna herbata i książka czy tablet w rękach w takiej scenerii to wyjątkowo miłe momenty.