Profesjonalny laptop – jak wybrać go dobrze?

Potrzebujesz naprawdę profesjonalnego i wysokopółkowego laptopa, ale chcesz go wybrać dobrze? Podpowiadamy, na co kłaść szczególną uwagę w tym przypadku. Ważne będą nie tylko podzespoły, ale i producent. Zobacz, jak wybrać profesjonalnego laptopa.

Profesjonalny laptop – jakie parametry?

  • Ekran – z pewnością wielkość ekranu nie ma tutaj najważniejszego znaczenia, a bardziej liczy się jego jakość. Matryca powinna być z pewnością minimum FULL HD, a najlepiej to 4K. Jeśli chodzi o przekątną, to może być to zarówno 12 cali, jak i 17 cali, w zależności od tego, jak dużej przestrzeni roboczej potrzebujemy.
  • Dysk twardy – im pojemniejszy, tym lepiej. Zaleca się minimum 500 G, ale najlepiej 1 TB. Dobrze byłoby, gdyby laptop miał dysk SSD i drugi HDD, jako partycja na pliki. Obecność dysku SSD znacznie poprawia funkcjonalność laptopa.
  • Procesor – Intel Core i7 to obecnie najwyższa półka, ale trzeba sprawdzić też taktowanie takiego modelu i jego osiągi. Od procesora wiele zależy, więc konieczne jest, by był on naprawdę wysokopółkowy.
  • Karta graficzna – z pewnością najlepszym rozwiązaniem byłaby dedykowana karta graficzna, aczkolwiek w niektórych przypadkach sprawdzi się grafika zintegrowana, byle byłby to układ Intel HD Graphics 620.
  • Złącza – im więcej, tym lepiej. Musimy mieć złącze Ethernet, HDMI, VGA, Thunderbolt, USB 3.0 i przyda się także złącze stacji dokującej.
  • Pamięć RAM – minimum 8 GB, a najlepiej 16 lub 32 GB. W najlepszych konfiguracjach można obecnie kupić laptopa z pamięcią RAM 64 GB i warto zwrócić uwagę na to, by była zbudowana z kości DDR4.
  • Akumulator – maksymalnie pojemny akumulator zapewni nam wiele godzin nieprzerwanej pracy. Profesjonalne laptopy mają dzisiaj akumulatory pozwalające na wymianę bez konieczności wyłączania urządzenia.

Laptop w takiej konfiguracji nie będzie najtańszy. Będzie kosztował minimum 8 tysięcy złotych. Można wybierać między jednostkami biznesowymi Lenovo oraz komputerami Apple lub innymi. Właściwie nie liczy się producent, a jakość użytych materiałów i technologia podzespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *