Komputer stacjonarny, laptop czy urządzenie all-in-one?

Na rynku mamy obecnie do wyboru 3 różne rodzaje komputerów. Są nimi jednostki stacjonarne, laptopy oraz urządzenie all-in-one, czyli tzw. wszystko w jednym. Na który się zdecydować w konkretnym przypadku? O tym dowiesz się już za chwilę.

Laptop

Laptop to idealne rozwiązanie dla osób mobilnych. Tych, które chcą się często przemieszczać i mieć urządzenie zawsze przy sobie. Często jest to też najlepsze rozwiązanie, kiedy korzystamy z Internetu Wi-Fi, który ma różny zasięg i dla złapania zasięgu, musimy się przemieszczać po całym domu lub mieszkaniu. Laptop sprawdzi się idealnie zarówno w pracy, jak i w domu i poza domem. Powinny się na niego zdecydować osoby, które chcą mieć komfort korzystania z urządzenia w różnych miejscach.

Komputer stacjonarny

Na komputer stacjonarny powinny się zdecydować osoby, które nie potrzebują mobilności, ale za to chcą niezawodności oraz wysokiej sprawności technicznej. Komputer stacjonarny oferuje zazwyczaj większą moc, niż laptop, a to sprawia, że korzystanie z niego pozwala wykonywać trudniejsze zadania. Można grać w wymagające gry, zajmować się projektowaniem, obrabiać grafikę oraz video i zadania ta są wykonane szybko i bez zawieszania. Komputer stacjonarny nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce oszczędzać energię.

Komputer all-in-one

Urządzenie all-in-one coraz bardziej zyskuje na popularności. Wszystko przez to, że łączy w sobie estetykę, oszczędność miejsca i dobrą jakość. Komputery takie nie mają osobnej jednostki centralnej, tylko cały układ znajduje się za ekranem. Oznacza to, że cały komputer składa się po prostu z ekranu. Oczywiście nie jest to ekran cienki, jak w przypadku zwykłych monitorów, aczkolwiek wygląda dobrze. All-in-one sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy oszczędności miejsca i dobrej prezencji. Doskonale nadają się do biur, szczególnie tych, w których przebywają klienci, a także do różnego rodzaju recepcji. Trzeba jednak pamiętać, że z reguły mają gorsze osiągi, niż komputery stacjonarne, bo ich podzespoły są ściśle upakowane i często się przegrzewają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *