Czy możliwe jest szybkie uzyskanie rozwodu?

Podczas prawidłowego przebiegu procesu zakończenia sprawy można się spodziewać już po jednej rozprawie. Dla szybkiego zakończenia nieprzyjemnego procesu warto skorzystać z usług prawnika. Dzięki pomocy specjalisty postępowanie będzie miało znacznie sprawniejszy tok. Czy są inne metody, które umożliwią przyspieszenie przebiegu sprawy rozwodowej?

Czy rozwód bez orzekania o winie może przyspieszyć postępowanie rozwodowe?

Rozwód bez orzekania o winie następuje w momencie gdy zainteresowani wspólnie dążą do uzyskania rozwodu, ale nie chcą wskazać osoby winnej rozstania. Wpływa to na bieg postępowania dowodowego w sprawie. Jest tak dlatego, że niezwykle rzadko winny rozwodu wyraża zgodę na orzeczenie rozwodu wyłącznie z jego winy. Niejednokrotnie efektem jest podważenie wiarygodności dowodów dostarczonych przez jedną ze stron, a wraz z nim potrzebą dostarczenia tych potwierdzających swoją wersję, co znacząco przedłuży postępowanie sądowe. Clou sprawnego zakończenia postępowania rozwodowego jest więc przede wszystkim decyzja o braku orzekania o winie.

Właściwie sporządzony pozew rozwodowy – jak powinien wyglądać?

Wielokrotnie tematy związane z formalnościami są powodem zakłopotania. Co więcej, nieprawidłowo przygotowana dokumentacja zawsze niedobrze odbija się na przebiegu każdej sprawy w sądzie, również postępowania rozwodowego. Dla uniknięcia problemów w tym zakresie, wiele osób postanawia skorzystać z pomocy specjalistów. Poszukiwania takich osób można dostrzec zaglądając w sieci na powszechność takich haseł, jak choćby adwokta rozwód kraków albo adwokat Warszawa.

Jeśli dokumentacja związana z rozwodem jest dobrze sporządzona i kompletna, wtedy sąd ma możliwość niezwłocznego rozpoznania sprawy. Gotowe wzory takich dokumentów sądowych można odszukać w sieci, lecz znacznie prostsze będzie udanie się do adwokata.

Płatność za rozwód także ma niebagatelne znaczenie

Plusem terminowego wpłacenia płatności za rozwód może być dużo szybsze wyznaczenie daty pierwszej rozprawy. Powodem jest to, że sąd nie jest zmuszony do wzywania stron do uregulowania płatności. Oczywiście można wraz z pozwem złożyć wniosek o zwolnienie ze wspomnianej opłaty, jednak może to nieco opóźnić wyznaczenie terminu rozprawy. Sąd przed przystąpieniem do rozpoznania sprawy postanowienia w związku z wnioskowanym zwolnieniem.